Šunyčio kailio priežiūra

Šukavimas yra skirtas ne vien tam, kad jūsų šuo atrodytų gerai. Reguliarus šukavimas padeda pašalinti negyvus plaukus, palaiko kailio ir odos sveikatą, be to, taip galite patikrinti bendrą šuns sveikatos būklę. Tai taip pat yra labai svarbus kartu praleistas laikas, padedantis įtvirtinti santykius ir stiprinti pasitikėjimą ir supratimą. Egzistuoja septyni moksliniai įrodymai, kad šukavimas mažina stresą ir kraujo spaudimą jums ir šuniui!

 

Šukavimas

Šuniuko kailis skiriasi nuo suaugusio šuns kalio. Jis yra švelnesnis, puresnis ir trumpesnis, tačiau vis vien labai svarbu pratinti jauną šunį prie šukavimo, net jei jam to dar nereikia. Jei šuo pripranta prie procedūrų, jis išmoksta jomis mėgautis, ir kailio priežiūra taps daug paprastesnė ateityje.

 •     Patupdykite šuniuką ant kelių, paglostykite ir pradėkite šukuoti.
 •     Pagirkite jį ramiu ir tyliu balsu už tai, kad yra geras ir ramiai tupi jums ant kelių.
 •     Po kelių minučių nustokite šukuoti ir duokite skanėstą.
 •     Kartokite procedūrą kelis kartus per dieną, didindami šukavimo trukmę.
 •     Jei šuo bando žaisti ar kąsti į šepetį, nusisukite, tačiau jo nepaleiskite. Šuo greitai išmoks, kad blogai besielgdamas netenka jūsų dėmesio.
 •     Po kokių penkių dienų, kai šuo pripranta prie naujo jausmo, pradėkite šukuoti pilvą, uodegą, ausis ir kitas jautrias vietas. Būkite itin švelnūs ir procedūras darykite trumpas ir linksmas.
 •     Palieskite letenas ir patikrinkite pirštus ir nagus.
 •     Apžiūrėkite ausų vidų ir švelniai pražiodykite nasrus.
 •     Po dviejų savaičių, kai šunys pripranta prie procedūros, pradėkite šukuoti ant stalo su neslidžiu paviršiumi ar ant grindų, kur yra pakankamai vietos, kai šuo paaugs.
 •     Ši programa garantuoja, kad šuo pripras prie priežiūros procedūrų. Visada baikite procedūras skanėstu ar žaidimu.

Kailis

Kai šuo yra pripratintas, kailio priežiūros procedūra priklausys nuo šuns kailio tipo.

Lygaus kailio šukavimas

Gyvūnų kirpykla šunyčio kailisLygų kailį turintys šunys, ne taip kaip ilgaplaukiai, nereikalauja daug šukavimo. Juos reikėtų šukuoti reguliariai, kartą per savaitę, ir tai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir suskilinėjusius plaukus. Pirmiausia naudokite guminį šepetį, kuris išjudins negyvus plaukus ir nešvarumus, ir tada pašalinkite juos su vieliniu šepečiu.

Trumpo kailio šukavimas

Trumpą kailį turintį šunį reikia šukuoti reguliariai, kad plaukai nesusiveltų. Pradėkite nuo šepečio su užapvalintais galais, kuris iššukuoja susivėlusias vietas, o tada šukuokite su vieliniu šepečiu, kuris pašalina negyvą odą ir nešvarumus. Niekada neiškirpkite susivėlusių vietų žirklėmis.

Ilgo kailio šukavimas

Ilgą kailį paprastai reikia prižiūrėti kasdien. Pradėkite nuo šepečio su užapvalintais galais, kad iššukuotumėte susivėlusias vietas. Niekada neiškirpkite susivėlusių vietų žirklėmis. Šukuokite kailį šukomis retais dantimis, ypač užpakalinę dalį, uodegą ir letenas. Pakirpkite plaukus, kurių nepavyksta sutvarkyti.

Švelnaus kailio šukavimas

Švelniam kailiui taip pat reikia daug priežiūros. Pradėkite iššukuodami kailį šepečiu su užapvalintais galais ar šukomis, tada naudokite vielinį šepetį, kad išryškėtų natūralus blizgesys. Norėdami suteikti šuniui stilių, per nugaros vidurį padarykite skyrimą ir šukuokite plaukus į skirtingas puses. Nepaklūstančius plaukus pakirpkite.

 

Šukuosenos

Kai kurioms veislėms reikia specialios kailio priežiūros technikos.

 •     Terjerus reikia pešioti, kad iš kailio būtų pašalinti negyvi plaukai.
 •     Kai kurioms veislėms, pavyzdžiui, pudeliams, reikia kailį kirpti tam tikra forma.
 •     Kai kurioms ilgaplaukėms veislėms, pavyzdžiui Jorkšyro terjerams, plaukus reikia vynioti sruogomis į popierių, kad kailis liktų apsaugotas.

Jūsų veisėjas ar kailio priežiūros specialistas visada gali patarti dėl jūsų šuns veislės konkrečių kailio priežiūros poreikių.

Jei jūsų šuns kailis yra probleminis, jei šuo mėgsta leisti laiką vandenyje, o jūs mieliau pasivaikščiotumėte nei šukuotumėte kailį, apsvarstykite galimybę reguliariai lankytis pas kalio priežiūros specialistus. Geras specialistas parūpins vonią, švelniai plaukus išdžiovins ir nuodugniai iššukuos. Jei klausite patarimų, nustebsite, kiek galima išmokti.

Maudymas

Daugeliui šunų nereikia daugiau maudynių nei du ar tris kartus per metus – parodoms ruošiamus šunis kartais net reikia maudyti rečiau nei šiurkštaus kailio šunis. Jei jūsų šuniui maudynės atneša daugiau žalos nei naudos, gali būti, kad šampūno griebiatės per dažnai.

 •     Kai šuniukas dar mažas, vietoj vonios puikiai tinka kriauklė. Galite naudoti plastikinę vonelę. Šuniui paaugus, naudokite dušą ar vonią (puikiai tinka sena kūdikio vonelė) ir būtinai neslidų kilimėlį.
 •     Kailiui sušlapinti naudokite dušą ir įsitikinkite, kad vanduo yra šiltas, o ne karštas.
 •     Vandenį pilkite atsargiai, kad nepatektų šuniui į akis. Praskirkite plaukus iki pat odos, kad visas kailis būtų sušlapintas.
 •     Jei šuo nerimauja, ypač pirmą kartą, paglostykite ir paskatinkite šunį. Atitraukite jo dėmesį skanėstu. Taip pat galite vonią išnešti į lauką, kur daugiau vietos ir mažiau baimės.
 •     Naudokite specialų šunyčių šampūną, sukurtą specialiai tam kailio tipui, ir visada skaitykite gamintojo etiketes – kai kuriuos šampūnus reikia skiesti.
 •     Kai kailis ištrintas šampūnu, švariai jį nuskalaukite. Kailį gali niežėti, jei jame liko šampūno.
 •     Jei naudojate kondicionierių, būtinai išskalaukite ir jį.
 •     Nusausinkite šunį rankšluosčiu, tik tada leiskite pasipurtyti.
 •     Laikykite šunį šiltoje patalpoje tol, kol jis visiškai išdžius.
 •     Jei kailis labai ilgas, gali tekti džiovinti džiovintuvu jį šukuojant. Jūsų veislės specialistas ar kailio priežiūros ekspertas įtrauks tai į priežiūros instrukciją. Nekiškite džiovintuvo per arti odos ir nenustatykite per karšto oro, nes oda gali nudegti. Džiovintuvas gali gąsdinti šunį, tad viso proceso metu skatinkite šunį ir pabaigoje apdovanokite jį skanėstu.
 •     Įsitikinkite, kad kailis visiškai išdžiūvo, tik tada leiskite šunį į lauką.

             www.purina.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002