Šunų odos infekcijos

Nuolat klausytis kaip šuo kasosi ar laižo savo kailį gali būti lygiai toks pat erzinantis dalykas, kaip ir klausytis per mokyklinę lentą brėžiamų nagų ar kreidos. Tačiau neskubėkite kaltinti savo mylimo augintinio dėl blogų įpročių – galbūt odos negalavimai yra to priežastis. Galimi veiksniai varijuoja nuo parazitų atakos iki odos alergijų bei giliau slypinčių sveikatos sutrikimų.

 

Simptomai

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių šunų odos infekcijų, kurias būtina gydyti:

Alerginis dermatitas

Šunys gali būti alergiški jų priežiūrai skirtiems reikmenims, pavyzdžiui, įvairiems šampūnams, o taip pat maistui, aplinkos dirgikliams, tokiems kaip žiedadulkės ar vabzdžių įkandimai. Kortikosteroidai gali padėti gydant šiuos negalavimus, tačiau pats efektyviausias gydymas tai galimų alergenų vengimas.

Folikulitas

 Bakterinis folikulitas tai infekcija, kuria sergant ant šuns odos atsiranda opų, patinimų ir šašų. Šiuos odos pakitimus lengviau pastebėti trumpaplaukių šunų odoje. Ilgaplaukių šunų, sergančių folikulitu, kailis dažnai tampa blausus, šeriasi, oda pleiskanoja. Folikulitas gali išsivystyti iš kitų odos negalavimų, tokių kaip niežai, alergijos ar odos pažeidimai. Gydoma oraliniais antibiotikais ir antibakteriniais tepalais.

Impetigo

Tai dar viena bakterinė infekcija, kuria dažniausiai serga maži šuniukai. Ligos eigoje atsiranda pūliais pripildytų pūslelių, kurios galiausiai trūksta ir pasidengti šašu. Šašais dažniausiai pasidengia bekailė pilvo sritis. Impetigo infekcija retai kada būna rimta ir gali būti gydoma išviršiniu tirpalu. Retais atvejais infekcija gali atkakliai plisti toliau.

Seborėja

Sergančių seborėja augintinių oda tampa nemaloniai riebalinga. Kai kuriais atvejais seborėja, tai genetinė liga, kuri prasideda šuniukui dar esant mažam ir tęsiasi visą gyvenimą. Tačiau didesnei daliai šunų seborėja išsivysto kaip kitų sveikatos problemų komplikacija, ypač dėl alergijų ir hormoninių sutrikimų. Tad pirmiausia reikėtų gydyti giliau slypinčias šunelio sveikatos problemas, kad seborėja negrįžtų.

Sausa ir pleiskanojanti oda

Sausa ir pleiskanojanti oda gali būti raudona vėliava daugeliui kitų odos ligų. Tai dažnas alergijų, niežų ir kitų odos ligų simptomas. Tačiau nesibaiminkite, dažnu atveju sausa ir pleiskanojanti oda nereiškia nieko pernelyg rimto. Kaip ir žmonės, kai kurie šunys turi sausą odą, ypatingai žiemos periodu. Jei manote, kad jūsų augintiniui tai gali kelti diskomfortą, pasikonsultuokite su veterinaru.

„Karštosios dėmės“

„Karštosios dėmės“ tai nedideli raudoni, suerzintos odos ploteliai, oda suerzintose vietose karšta. Dažniausiai tokios odos ploteliai aptinkami ant šuns galvos, klubų, krūtinės. Tokia odos būklė gali išsivystyti dėl daugelio priežasčių, įskaitant infekcijas, alergijas, vabzdžių įkandimus, neurozę. Pažeistas odos vietas būtina valyti ir tepti veterinaro paskirtu tepalu.

Kada kreiptis į veterinarą?

Nors daugelis odos ligų nebūtinai reiškią kažką rimto, svarbu kuo greičiau išsiaiškinti odos negalavimo priežastį ir gydyti simptomus. Nuvežkite šunelį veterinaro apžiūrai jei jis be perstojo laižosi arba kasosi, arba jei pastebite kokių nors šuns kailio bei odos pokyčių. Ankstyvoje stadijoje nustatytos ir mažiau išplitusios odos ligos lengviau gydomos.

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002