Šuns priežiūra šaltuoju metų laiku

Šaltuoju metų laiku šunų šeimininkams iškyla papildomų augintinių priežiūros rūpesčių – išsitepa purvu kailis, šąla letenėlės ir pan. Pateikiame keletą gydytojos veterinarės Marijos Utliakovos patarimų.

Ar pakanka lipniu purvu išsitepusią augintinio papilvę tik nuvalyti skudurėliu?

 

Per pasivaikščiojimus išsitepusią šuns papilvę ir krūtinę būtina nuplauti, nes lipnus ir ėdus reagentas (smėlis, druska bei kt.) gali pakenkti kailiui ir odai. Nedidelį šunelį nuprausti nesunku. Tačiau ką daryti su dideliu šunimi, kuriam maudynės ne pati maloniausia procedūra? Šiuo atveju patariama pasinaudoti senu močiučių metodu – po šuns papilve pasistatykite vonelę ir pildami semtuvu vandenį nuplaukite purvą, po to kailį nusausinkite (geriausiai sugeria mikrofibros šluostė).

Kas nutiko šuniui, jei einant per gatvę inkščia ir riečia kojas?

Jam nuo pabarstų skauda jautrias ar pažeistas letenėles. Vaikščiokite su šunimi ten, kur nereikia eiti per gatvę, bet jei tai neįmanoma, galimi du variantai: apauti šuns letenas “batais” arba naudoti apsauginį letenėlių vašką. “Bateliai” saugos patikimiau, tačiau ne kiekvienas šuo sutiks ramiai su jais vaikščioti. Vašką naudoti paprasčiau, bet apsaugo jis letenas tik 15 minučių, todėl ilgesniems pasivaikščiojimams reikia imtis visą indelį ir kartkartėmis patepti letenų pagalvėles.

Šiemet atšalus, kai kurie šunys ėmė labai šertis, nors nei mityba, nei priežiūra nepasikeitė. Kodėl?

Tai normalu, nes ilgą laiką buvo neįprastai šilta ir daugelis šunų paprasčiausiai žiemai nepasiruošė. Atėjus šalčiams gyvūnų organizmas jau “žino”, kad reikia keisti kailį. Rekomenduojama dažniau šukuoti ir duoti vitaminų, kad greičiau šuo išsišertų.

Kodėl žiemą kai kuriems šunims atsiranda pleiskanų?

Jei pleiskanos atsiranda tik žiemą, to kaltininkas – centrinis šildymas ir sausas patalpos, kurioje būna šuo, oras. Panaudojus drėkinamuosius šampūnus ir patalpos drėkinimo priemones, pleiskanos išnyks. Jei pleiskanotumas atsiranda nereguliariai – tai žiemą, tai vasarą – kalta nesubalansuota mityba, todėl racioną, pasitarus su veterinaru, reikia keisti.

Kaip apsaugoti nuo nušalimo maitinančios kalės spenelius, jei ji nepripažįsta jokios aprangos?

Prieš pasivaikščiojimą spenelius reikia sutepti medicininiu vazelinu, o po pasivaikščiojimo nuplauti.

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002