Šuns akių priežiūra

Akys – vienas iš pagrindinių jutiminių organų, tad ir menkiausias akių pažeidimas šuniui sukelia didelį diskomfortą. Akių sutrikimai gali būti ūmūs ir lėtiniai. Prie ūmių sutrikimų galima priskirti įvairias traumas: įdūrimus, įdrėskimus, sumušimus, nudeginimus karštais daiktais ar cheminėmis medžiagomis. Tokiais atvejais labai svarbu greitai suteikti pirmąją pagalbą.

    Tik įvykus sužalojimui geriausia būtų sulašinti ar patepti sužalotą akį tik akims skirtais antibiotikais, aprišti akį švariu audeklu ir kuo skubiau kreiptis į veterinarijos gydytoją. Kartais Pekinų veislės šunims pasitaiko akių iškritimas. Šiuo atveju taip pat neišsiversite be veterinarijos gydytojo pagalbos.
Iš lėtinių ligų dažniausiai pasitaiko akies gleivinės uždegimai. Vidiniame akies kamputyje susidaro pūlingos išskyros. Kartais taip būna ir dėl į akį patekusių dulkių. Jei liga neįsisenėjusi, pakanka reguliariai kelias dienas iš eilės panaudoti lašinamus antibiotikus, kuriuos paskirs veterinarijos gydytojas. Nelašinkite ir netepkite į akis nieko be veterinarijos gydytojo paskyrimo.

Akis būtina kruopščiai prižiūrėti. Jei atsirado išskyrų, nuvalykite drėgnu vatos tamponu ar minkšta servetėle.

Akių prieziura1

Jei reikia įlašinti į akis vaistų, šiek tiek pakelkite viršutinį akies voką ir atsargiai užlašinkite kelis lašus ant akies paviršiaus.

 

  Jei reikia gydyti akis tepalu, šiek tiek nuleiskite apatinį voką ir išspauskite truputį tepalo ant voko gleivinės.

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002