Šunio nagų priežiūra

Daugeliui šunų nagus reikia karpyti labai retai, o kartais ir visai nereikia. Vaikštant kietais paviršiais, tokiais, kaip šaligatvis, nagai natūraliai nudyla. Tačiau nenukarpyti nagai gali lūžinėti, kraujuoti ar net įaugti į letenas ir taip sukelti gyvūnui didelį nepatogumą. Jei šuniui vaikštant girdite nagų ciksėjimą, tai yra pagrindinis ženklas, kad reikia juos pakirpti. Kai išmoksite tai daryti, šuniui nagus taps karpyti taip pat lengva kaip ir savo.

 

Kaip kirpti šuns nagus

  •     Atsisėskite su gyvūnu ant grindų ar kitaip įsipatoginkite. Naudokite tik tas nagų karpykles, kurios specialiai sukurtos gyvūnams, ir patikrinkite, ar jos aštrios. Rekomenduoti karpyklę jums gali veterinaras ar šunų priežiūros specialistas.
  •     Tvirtai laikykite šuns leteną sau ant kelių ir paspauskite padą, kad nagai išlįstų kaip įmanoma daugiau. Nagą kirpkite 45 laipsnių kampu, karpyklę nukreipdami nago pradžios link. Venkite užkabinti nago gyvuonį, kuris baltų nagų yra rožinis. Juodus nagus kirpkite labai plonomis juostelėmis, kol patrumpinsite iki reikiamo ilgio. Jei nago viduryje matote juodą tašką, jūs pasiekėte gyvuonį ir nagą nutrumpinote per daug.
  •     Gyvuonį sudaro nervai ir kraujagyslės, tad nagas labai kraujuos, jei įkirpsite. Jei netyčia pažeisite gyvuonį, prispauskite žaizdą vatos gumulėliu. Nenulupkite šašo, kai kraujavimas liaujasi. Jei žaizda ilgai kraujuoja, pasikonsultuokite su veterinaru.
  •     Nepamirškite nukirpti rudimentinės ataugos nago, kuris yra ant letenos šono. Jei jo nenukirpsite, nagas užsilenks ir įaugs į minkštuosius audinius, panašiai kaip piršto nagas.
  •     Nagus patartina kirpti kartą per savaitę ar bent jau du kartus per mėnesį. Kuo dažniau nagus kerpate, tuo tai daryti lengviau. Geriau kirpti dažnai, bet po mažai, nei didelį nagą nukirpti iš anksto.

Bendri patarimai

  •         Pratinkite šunį prie nagų karpymo nuo pat mažų dienų. Žaiskite nagų karpymo žaidimą, tyčia spausdami šuns letenas ir nagus ir po to paskatindami jį už kantrybę.
  •     Naudokite įprastą nagų dildę, kad nušlifuotumėte atsilupusias šuns nagų dalis. Ši procedūra dažniausiai nėra skausminga.
  •     Gyvūnai, kurie šios procedūros nebijo, reikalaus mažiau pastangų ir patys mažiau kankinsis. Tačiau rekomenduojama šunis pratinti bent šiek tiek prie suvaržymo (apkabinimo, kojos laikymo, lengvo pirštų spaudimo) ir, žinoma, po to jiems už kančias atlyginti.
  •     Jei ši procedūra yra jums pernelyg sudėtinga ar jūs bijote sužeisti gyvūną darydami panašias procedūras, paprašykite tai atlikti veterinaro ar šunų priežiūros specialisto.

www.purina.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002