Nagų kirpimas

Nagus šunims reikia kirpti būtinai, nes patys jie nenudils. Juos reikia kirpti su specialiomis žirklėmis kas 2-4 savaites. Negalima kirpti viso nago! Reikia kirpti tik truputį! Jei šuo priešinasi, cypia – tai tik iš baimės.
1. Suragėjusi nago dalis Nagų kirpimas Šunų kirpykla
2. Nago gyvuonis

Kartais, ypač, jei nagai labai retai kerpami, jų gyvuonis pernelyg išauga ir neužtenka nukirpti tik suragejusią dalį. Tuomet tenka sąmoningai nukirpti nagą iki kraujo (žiūrėti nuotrauką dešinėje). Nebijokite, nieko baisaus tame nėra. Trumpas karpyklės sukeltas skausmas vis tiek geriau, negu ilgalaikis skausmas, gydant nulaužtą nagą ir pažeistus sąnarius. Žinoma, sunku pamėgti tokią procedūrą, tačiau reguliariai karpant, po 5-6 kartų, kraujagyslės „atsitrauks“ į nago gilumą ir visam laikui nebeliks būtinybės kirpti iki gyvuonies.

Nago kirpimas Šunų kirpyklaJei užkliudėte kraujagyslę netyčia, taip pat neissigąskite. Pridėkite prie kraujuojančio nago vatą, suvilgytą vandenilio peroksidu ar kelis sausus kalio permanganato kristaliukus, užbertus ant popieriuko. Kraujavimas greitai liausis. Nuraminkite šunį ir tęskite nagų karpymą. Tokiais atvejais labai svarbu nenutraukti procedūros, kad šuniui neatsirastų asociacijų tarp nagų kirpimo ir skausmo. Šuo turi įsiminti, jog tai atsitiktinumas.
Jei bijote patys kirpti nagus, tai gali atlikti gyvūnų kirpykloje ar pas veterinarą. Procedūra nedaug kainuoja ir yra greita.

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002