Maži šunys: mokome elgesio taisyklių namuose

Maži šunys turi savo privalumų ir trūkumų. Jie yra žavingi, paprastai ilgai gyvena, su jais lengva keliauti. Kita vertus, kartais atrodo, kad juos sunku išmokyti elgesio taisyklių namuose.

Specialistai mano, kad visos problemos, kurias kelia maži šunys, iš tikrųjų yra jų šeimininkų problemos. Žmonės nelaukia iš savo mažų šunų nieko, ko jie tikisi, tarkime iš labradoro ar vokiečių aviganio. Šeimininkai žiūri į savo augintinį kaip į amžiną kūdikį.

 

Tai nėra vienintelė problema. Dėl didžiulio mažų šunų veislių populiarumo tokių, kaip Jorkšyro terjeras, rusų toiterjeras ir t.t., jų veisimas tapo kone serijinis. Skirtingai nuo šuniukų pirktų iš gerų veislynų, “komerciniai” šuniukai neturi tinkamos priežiūros, nemokomi elementarių elgesio taisyklių namuose, kas gerokai apsunkina jų tolesnį mokymą. Pirkinys iš gerbiamo veislyno svarbus ne tik todėl, kad šie šuniukai paprastai yra daug ko išmokyti, bet ir dėl teikiamo didžiausio prioriteto jų sveikatos priežiūrai bei kilmingumui.

Ekspertai mano, kad net prastai išaugintus šuniukus galima apmokyti. Tačiau į aplinką reikia žiūrėti mažų šunų akimis, o tai sunku tiems, kurie mano, kad jų augintiniai – maži žmonės.

Pavyzdžiui, turite būti tikri, kad jūsų šuo jaučiasi saugus toje vietoje, kurioje jis atlikinės “gamtinius reikalus”. Jei sveriate 4 ar mažiau kilogramų, yra svarbu žinoti, kad jūs nebūsite užpultas.

Šaltas oras gali šiek tiek apsunkinti elgesio taisyklių mokymą namuose. Maži šunys greitai netenka šilumos, todėl jie mieliau renkasi kampą šiltuose namuose, nei naudojasi tualetu lauke. Labai svarbu einant pasivaikščioti augintinį aprengti drabužėliais, kai lauke šalta.

Maitinkite šuniuką pagal grafiką ir atkreipti dėmesį į ženklus, kurie sako, kad atėjo laikas į tualetą. Išneškite augintinį į kiemą iš karto po maitinimo, žaidimų ar bet kokio jaudinančio įvykio. Pasiimkite su savimi skanėstą – reiks augintinį pagirti, o tai darant naudokite kuo švelnesnį balsą.

Taip pat efektyviai veikia šuns judėjimo namuose ribojimas. Ekspertai rekomenduoja nuo ankstyvos vaikystės pratinti šuniuką prie narvo. Atminkite, narvas – ne bausmė, bet mokymosi įrankis. Tai padės išvengti daug problemų kai būsite užimtas.

Klaidos – neatskiriama mokymosi proceso dalis. Niekada už jas nubauskite. Jei matote, kad šuo ketina eiti į tualetą namuose, greitai paimkite jį į rankas ir išneškite į gatvę. Kai jis atliks savo poreikius, pagirkite.

Jūsų didžiausias mokymo sąjungininkas – augintinio noras jums įtikti, kuris būdingas daugeliui mažų šunų. Jums tik reikia šį troškimą nukreipti teisinga kryptimi.

www.plutas.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002