Kodėl verta rinktis veislinį šunį

Greičiausiai visi žino, kad šunis maudyti būtina. Vieni maudomi rečiau, dažnai tiesiog vasarą upėje, kiti – itin dažnai, vos ne kas savaitę. Kad šuns kailio ir odos būklė būtų puiki, reikia išsirinkti tinkamas maudymo priemones. Be to, svarbu ir pats prausimo procesas, kuris neretai šunims ir jų savininkams sukelia daug problemų. Taigi – kaip tinkamai išmaudyti šunį?

 

Kaip dažnai maudyti šunį?

Nemaudykite augintinio pernelyg Kailio priežiūra Gyvūnų kirpykladažnai – dėl to sveiki kailio ir odos riebalai bus ardomi, suprastės kailio apsauginės savybės, oda pradės sausėti, šuo pradės kasytis.

Agnės Dvylaitytės nuotr.Maudymų dažnis labai priklauso nuo šuns veislės ir veiklos. Gyvūnus patartina maudyti maždaug kas 3-4 mėnesius, tačiau sveiką, švarų šunį, nesant poreikio, užteks išmaudyti ne dažniau kaip kartą ar du per metus. Šunys, daug laiko praleidžiantys lauke (ir dar ten dažnai išsipurvinantys), reikalauja dažnesnių maudynių – kas 6 savaites ar dar dažniau.

Šunis riebiu kailiu gali tekti maudyti kas savaitę. Daugelis trumpaplaukių veislių atstovų (bigliai, Veimaro paukštšuniai) puikiai jaučiasi maudomi retai. Itin švarūs basendžiai yra pedantiški kalbant apie asmeninę higieną ir taip pat reikalauja retų intervencijų į jų švarą. Šunys su vandeniui atspariais kailiais (auksaspalviai retriveriai, didieji Pirėnų šunys) tai pat turi būti maudomi ne per dažniausiai – kad jų kailis išsaugotų tinkamas savybes. Šunys storu, dvigubu kailiu (samojedai, malamutai) jausis geriau, jei bus rečiau maudomi ir dažniau šukuojami – šukavimas padės atsikratyti negyvų plaukų ir padės pasklisti natūraliems riebalams, padedantiems odą ir kailį palaikyti sveikus. O va Jorkšyro terjerai maudomi ne rečiau kaip kas 10 dienų.

Nuo kada galima maudyti šuniuką?

Palaukite, kol šuniukui sueis daugiau negu 8 savaitės, tada galite organizuoti pirmąsias maudynes. Tiesa, esant reikalui, tai galima daryti ir anksčiau, tik po maudynių mažylį gerai išdžiovinkite. Geriausia, jeigu jaunesnis kaip 8 savaičių amžiaus šuniukas bus prausiamas tik vandeniu. Pasistenkite vengti šampūnų, ypač skirtų apsaugai nuo erkių ir blusų. Vyresniems kaip 8 savaičių amžiaus šuniukams jau galima naudoti šuniukams skirtus šampūnus. Beje, įsidėmėkite – negalima maudyti šunų ir šuniukų nepraėjus dviem savaitėms po vakcinacijos.

Kaip elgtis, kad šuo nebijotų maudynių?

Agnės Dvylaitytės nuotr.Tam augintinį reikia ruošti nuo mažens. Pirmiausia įgykite šuns pasitikėjimą kasdien liesdami jo galūnes, tvarkydami ausis, apžiūrėdami snukį ir šukuodami. Leiskite šuniui apuostyti priežiūros priemones, ir jei šis nesielgs baikščiai, pagirkite jį (galite duoti ir skanukų). Sekantis žingsnis – pripratinti gyvūną prie tekančio vandens garso. Pabandykite maudynių vietą susieti su maloniais dalykais. Maudydami šunį, elkitės ramiai, už gerą elgesį apdovanokite skanėstais.

Kaip pasiruošti šuns maudynėms?

Prieš „procedūrą“ gyvūną iššukuokite. Kai kurių šunų (pvz., Jorkšyro terjerų) sauso kailio nepatartina šukuoti, jis turi buti sutepamas specialiomis priemonėmis.

Jei šuo turi erkių, atidžiai jas pašalinkite. Jei į kailį pateko kokios nors lipnios medžiagos (dažų, deguto, sakų). Galite bandyti ją pašalinti vazelinu ar 24 valandas mirkydami tą sritį augaliniu aliejumi (kai kurie žmonės imasi ir greitesnio varianto – indų ploviklio). Jei šie metodai nepadės, pažeistas kailio sritis teks iškarpyti.

Gera mintis prieš maudynes nukirpti šuns nagus – ypač jei šis gali subraižyti grindis ar net Jus. Tuo pačiu apžiūrėkite tarpupirščius, iškarpykite iš jų plaukus, pašalinkite sąvėlas.

Kailio priežiūra Gyvūnų kirpyklaTurėkit omeny, kad maudynių metu galite sušlapti (priklausomai nuo šuns gabaritų ar polinkio priešintis), tad geriau dėvėkite senus rūbus ar… maudymosi kostiumėlį.

Pasirinkite voniai tinkamą vietą – geriausia, jei ten durys uždaromos, kad po to netektų muiluoto pašėlusiai besipurtančio šuns vaikytis po namus ar kiemą. Taip pat iškart pasiruoškite maudymo reikmenis – nuo šampūno (jau atkimšto ar atskiesto, jei naudojate koncentruotą) iki rankšluosčio.

Kaip maudynių metu apsaugoti šuns akis ir ausis?

Jei norite apsaugoti šuns akis nuo galimo šampūno patekimo, galite sritį aplink jas patepti vazelinu ar mineraliniu aliejumi. Ausis užkimškite medvilnės kamuoliukais – tik įsitikinkite, kad jie pakankamai dideli ir neprasmegs toj ausies gilybėj.

Kur maudyti šunį?

Šunį galima maudyti kubile ar baseine, vonioje ar duše (pastaruoju atveju geriau nuimti dušo galvutę – bus paprasčiau valdyti srovę). Maži šunys gali būti maudomi nedidelėse sandariose dėžėse. Žmonės, turintys mažus šunyčius, naudoja du baseinus – vieną maudymui, kitą skalavimui. Gerai, jie šuo po kojomis turės tvirtą pagrindą (guminį kilimėlį) – tai padės išvengti slydimo, o gyvūnas jausis saugesnis.

Kaip vyksta maudymo procesas?

Pirmiausia įsitikinkite, kad vanduo yra šiltas, bet ne karštas (apie 40 laipsnių), jis turi siekti augintinio kulnų sąnarius. Ramiai ir nepanikuodami įkelkite šunį į vonią. Jeigu šis muistosi ar bando pabėgti, teks uždėti antkaklį ir prilaikyti.

Apipilkite vandeniu šuns nugarą ir pečius taip, kad sudrėktų visas kailis. Būkite švelnūs, leiskite gyvūnui priprasti. Maudomą šunį reikia kalbinti ramiu balsu, nuraminti, pagirti už gražų elgesį. Kai šuo atsipalaiduoja, plaukite jo galvą – tik niekada nepilkite vandens tiesiai ant snukio – jis turi tekėti pakaušiu.

Kaip šuo jau visas šlapias, muilinkite jį šampūnu masažuojamaisiais judesiais (jei šuo ilgakailis – plaukų augimo kryptimi). Stenkitės, kad jo nepatektų į akis. Kai kurie trumpakailių šunų savininkai naudoja guminius šepečius.

Kai visas šuo padengtas šampūnu, kruopščiai jį nuskalaukite drungnu vandeniu kol šis bus švarus, be purvo ir muilo likučių. Jei šuo purvinas, visą procedūrą gali tekti pakaroti.

Po šampūno, priklausomai nuo pareikalavimo, galite naudoti ir kondicionierių, balzamą bei kitas grožio priemones.

Kaip rūpintis augintiniu po maudynių?

Jei šuns kalis labai tankus ir gausus, rankomis gali tekti išspausti dalį vandens pertekliaus. Na o šiaip iš vonios ištrauktą gyvūną apvyniokite rankšluosčiu ir nusausinkite. Jeigu jo plaukai ilgi, venkite trynimo.

Nepamirškite pašalinti medvilnės kamuoliukų iš ausų – jeigu juos ten kišote, norėdami apsaugoti landas nuo vandens.

Nuėmus rankšluostį, šuo pats gali pradėti purtytis, bėgioti po namus, trintis į kilimus, sofas ir taip toliau. Jeigu to nenorite, galite augintinį džiovinti palukų džiovintuvu – paprastai šunys gan greit išmoksta nekovoti su šiais aparatais. Svarbu nenaudoti per karštos oro srovės.

Kada šunį po maudynių galima išleisti laukan?

Kai šis bus visiškai sausas.

Jei norite, kad šuo kuo ilgiau būtų švarus tarp maudynių, jo kailį prižiūrėkite kasdien – šukuokite, taip pat kartkartėmis galite naudoti sausus šampūnus (jie būna miltelių pavidalo). Atminkite, kad šaltuoju metų laiku patalpose laikomų šunų kailis ir oda gali išsausėti.

www.vetvila.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002