Kaip nustatyti, kad šuo negaluoja?

Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Yra bendrų simptomų, pagal kuriuos galima atskirti sergančius gyvūnus nuo sveikų. Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Tai – sutrikimų poveikio rezultatas, kurį sukelia ligos. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Kaip keičiasi šuns elgesys?

Dažnai sergantis šuo tampa liūdnas ir mieguistas, mažiau juda, siekia rasti ramią vietą pasislėpti, jį sunkiai prisišauksi. Taip pat dažnas ir atvirkštinis elgesys: gyvūnas įsiaudrinęs ar net agresyvus, inkščia, neranda sau vietos judėdamas po butą. Kartais sergantys šunys praranda koordinaciją, tampa nerangūs, sutrinka apetitas, pasireiškia mieguistumas arba nemiga. Gyvūnas greitai pavargsta? Tai taip pat gali būti ženklas apie ligą.

Išskyros ir kailis

Kailis gali atrodyti netvarkingas, slinkti. Oda gali pakeisti spalvą (gelsvas atspalvis), sumažėja jos elastingumas.

Pūlingos ar kitokios išskyros iš akių, nosies, burnos ir kitų organų taip pat signalizuoja šuns ligą. Gelsvos išskyros atsiranda kai pažeistos kepenys, bespalvės – anemijos galimybė, melsvos – kraujotakos sistemos sutrikimai, kraujo – apsinuodijimo arba rimtos infekcijos ženklas.

Nosis, akys ir burna: į ką atkreipti dėmesį?

Pas sergantį šunį karšta, sausa, dažnai suskilinėjus nosis. Tokia nosis yra vadinama “asfaltine”. Susidaro sausa pluta, iš šnervių išsiskiria pūlingos gleivės.

Šunų akys, kenčiančių nuo ligos, dažnai susiaurėja, niežti vokai, baltymas įgauna gelsvą atspalvį. Iš akių gali išsiskirti pūliai, vokai iki pusės gali uždengti akis.

Nesveikų gyvūnų dantenos ir liežuvis gali pasidengti opelėmis. Iš burnos jaučiamas negeras kvapas, išsiskiria per daug seilių. Burnos ertmė pabąla, gali tapti gelsva arba melsva.

Virškinimo ir urogenitalinės sistemos sutrikimai

Dažnas ligų palydovas – vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, vėmimas, žarnyno dujų kaupimasis, skausmingas tuštinimosi veiksmas. Išmatose gali būti randama: kirminų, plaukų ir kt. Jei šunų išmatos su kraujo lašais – rimtų sveikatos sutrikimų požymis. Juodos spalvos išmatos rodo žarnyno ar skrandžio kraujavimą.

Sergantis šuo dažniau šlapinasi, gali nelaikyti šlapimo, arba atvirkščiai – gali visai nustoti šlapintis. Šlapinimasis gali tapti skausmingu. Normalios spalvos šlapimas (gelsvas) ir jo kiekis gali pasikeisti. Gali atsirasti pūlingos gleivinės išskyros iš lytinių organų, nemalonaus kvapo šlapimas. Šuo gali jausti pilvo skausmą, kai jūs liečiate, vaikščiojimas tampa suvaržytas, o nugara – sulenkta. Dėl inkstų ligos gali jaustis saldus kvapas iš burnos.

Dažnai ligos, kurios kelia problemų maisto virškinimui ir šlapinimuisi yra cistitas, navikas, prostatos hipertrofija.

www.plutas.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002