Ką reikia žinoti

Sveiko šuns akys turi būti skaidrios, blizgančios ir be išskyrų. Paraudusios šuns akys yra negalavimo, kurį reikia gydyti, požymis. Vienu atveju pakaks ir paprasčiausių lašų į akis, tačiau gali būti, kad šuniui reikia skubios medicininės pagalbos. Dažniausiasiai pasitaikanti šunų akių problema yra konjunktyvitas – gleivinės, esančios vidinėje voko pusėje, uždegimas. Jis sukelia ašarojimą, akių vokų paraudimą, patinimą ir niežėjimą. Šeimininkas turėtų pastebėti savo šuns akių negalavimus ar sužeidimą ir kaip galima greičiau pradėti gydymą, kad akių būklė nepablogėtų.

 

SIMPTOMAI:

 •     Paraudimai ir uždegimas apie akis;
 •     Gleivėtos ar vandeningos išskyros;
 •     Per dažnas mirksėjimas;
 •     Per gausus ašarų tekėjimas;

PRIEŽASTYS:

 •     Alergija žiedadulkėms ir pelėsiams yra pagrindinė konjunktyvito priežastis.
 •     Bakterinė infekcija, kurią rodo tirštos geltonos ar žalsvos akių išskyros.
 •    Akių problemos gali būti ir įgimtos. Pavyzdžiui, entropionas – akies voko įvirtimas į vidų arba ektropionas – apatinio akies voko išvirtimas. Pirmuoju atveju per didelis akies voko audinio kiekis juda akies paviršiumi, ir nuo tokio dirginimo gali susidaryti opos. Tokia bėda dažniausiai ištinka jaunus, apie šešių mėnesių amžiaus šuniukus. Ektropionas yra mažiau pavojingas ir būdingas pėdsekių šunų veislių atstovams. Jo pasekmė – rausva akies plėvės gleivinė lieka neapsaugota, kai normaliu atveju ji yra paslėpta po apatiniu voku. Šio švelnaus atviro audinio uždegimą gali sukelti purvas ar dulkės, jam kenkia net stiprus vėjas. Nuo entropiono dažniau kenčia šunys su dideliais akių vokais, tokie kaip kinų veislės čiau čiau.
 •     Bakterinė infekcija, kurią rodo tirštos geltonos ar žalsvos akių išskyros.
 •     Kita paveldima akių anomalija – distichiazė – kai šuo turi po dvi eiles blakstienų. Tai ypač būdinga smulkesnių veislių šunims, tokiems kaip spanieliai ar pekinai. Papildomos blakstienos trina akies obuolio paviršių, sukeldamos įvairaus stiprumo dirginimus, priklausomai nuo liečiamo akies ploto dydžio ir trynimo stiprumo. Vienintelis galimas tokios problemos sprendimas – chirurginė operacija.
 •     Svetimkūniai, tokie kaip aštrios dygliuotos žolės ar piktžolės, gali patekti į akį medžioklės ar pasivaikščiojimų metu. Tai ypač pavojinga nuo ektropijono kenčiantiems šunims.
 •     Konjunktyvitą šunims gali sukelti katarakta (akies lęšiuko drumstis) ir šunų maras.
 •     Jeigu jūsų šuo turi problemų dėl akių negalavimų, diagnozę nustatyti ir ligos priežastį pašalinti turėtų veterinaras, nes akių susirgimus lemiančių priežasčių yra labai daug.

ĮSPĖJIMAS!
Niekada neleiskite savo šuniui iškišti galvos per važiuojančio automobilio langą. Tai ne tik pavojinga, bet ir padidina riziką susirgti konjunktyvitu. Stiprus vėjas gali pripūsti į šuns akis nešvarumų, kurie gali suerzinti akis ir sukelti uždegimą. Tada jau gali atsirasti ir labai rimtų bėdų.

Įdomu tai, kad smulkesnių šunų veislių atstovai, tokie kaip pekinai, gali paveldėti distichiazę – papildomas blakstienas, kurios dirgina akių obuolio paviršių.

Sėkmės Jums ir Jūsų bičiuliui!

ww.sarikas.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002