Išvalykime šuniui ausytes

Apie šuns ausis sandarą Jūs jau sužinojote straipsnyje “Šuns ausies sandara ir funkcijos”
O dabar pakalbėkime apie tai, kaip apsaugoti savo mylimą šunį nuo šių ligų ausų higienos pagalba.Daugumos sveikų ausų valyti nebūtina. Visiškai pakanka kasdien jas apžiūrėti, norint įsitikinti, ar ausys sveikos, nepadaugėjo sieros, nėra patekę svetimkūnių…

Jei “rūpestingas” šeimininkas sveikas ausis valys per dažnai, šuns organizmas pradės reaguoti į tokį valymą kaip į svetimkūnį, kurį reikia pašalinti ir gamins daugiau ausų sieros. O tai, savo ruožtu, gali sukelti uždegiminius procesus ausyje. Tačiau jei ausyje pastebėjote “purvą” (svetimkūnius, besikaupiančią sierą) ar uždegimą (paraudusi, pastorėjusi oda), jau nešnekant apie kitus ligų požymius (žr. “Šunų ausų ligos”), ausis valyti būtina!
ausys
Jums prireiks:

 

    Bet kokio šunų ausims profilaktiškai ar gydyti naudojamo valiklio (losjono), pvz., Epiotic, Specicare ausų valiklio ar pan.
Vatos tamponėlių ir pagaliukų.

Paguldykite ar pasodinkite šunį taip, kad būtų patogu ir jam, ir jums. Atlenkite ausį, kad atsidengtų išorinė ausies landa. ausys
Jei “purvo” labai daug, tai didžiąją jo dalį galima iškart pašalinti vatos tamponu (žr. pav.) Nebijokite, jei ausis sveika, jūsų numylėtiniui tikrai neskaudės!
Jei jau ausis “užsidegusi”, geriau sieros perteklių atsargiai pašalinti pagaliuku su vata, sumirkyta ausų valikliu.
Pagaliuką į ausies landą galima kišti tik tol, kol jis “atsiremia”, t.y., iki vertikaliojo kanalo pabaigos – tuomet prie geriausių norų jūs nesugebėsite pažeisti ausies būgnelio (to dažniausiai bijo visi pradedantys šunų laikytojai).

 

Po to į ausies landą atsargiai įlašinkite 2–4 lašus ausų valiklio ir ausies pagrindą pamasažuokite (masažuojant turi girdėtis kliuksėjimas). Ausies landą sausai išvalykite, tuo pačiu pašalindami nešvarumų likučius.

Pakštelėkite savo šuniui į nosį ir pamaloninkite jį kokiu nors skanėstu!

Jei jums pasisekė savo namuose turėti ilgaplaukį šunį, tuo pačiu reikia iškirpti visus ausies landos viduje augančius plaukus, kad pagerėtų landos ventiliacija ir ant plaukų nesikauptų siera. Prisiminkite, jaunų šuniukų ausys paprastai tampa nešvarios daug greičiau, nei suaugusių šunų, nes jų gaminančios ausų sierą liaukos dirba sparčiau. Su amžiumi tai praeina. Senų šunų ar šunų, kurių imunitetas nusilpęs (sirgusių virusinėmis ligomis, alergijomis ar alergiškų) ausis reikia apžiūrėti ypač dažnai, nes jie linkę sirgti otitais ir egzemomis. Būtinai pasirodykite veterinarui, jeigu… Ausies kanale pastebėjote svetimkūnį arba vabzdį, kurio negalite pašalinti patys.
Nepaisant valymo, išskiriamas ausų sieros kiekis arba uždegimo požymiai (nemalonus kvapas, paraudusi ir sustorėjusi oda) stiprėja.
Kai kuriais atvejais gali prireikti plauti ausies landą, į užkrėstą ausį įvedant kateterį. Ši procedūra atliekama su pilna narkoze.
Kitais atvejais ausies uždegimas gali būti susijęs su bendromis virusinėmis ar kitomis ligomis (mėsėdžių maras, otodektozė).
Jūsų šunims liko palinkėti tik – ŠVARIŲ ir SVEIKŲ AUSYČIŲ!

Olga Abakšina

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002