Dresūra namuose

Dresūra turi prasidėti iš karto, kai šunytis atsiranda namuose. Šunyčiai šlapinasi labai dažnai, tad namų dresūros sėkmė priklauso nuo gebėjimo nuspėti jų poreikius – jiems reikia suteikti galimybę nusilengvinti bent kas dvi valandas. Lengva suprasti, kada šuo nori „išeiti“, nes jis atrodo labai neramus, ima vaikščioti ratais ir uostinėti kampuose, ieškodamas tinkamos vietos. Tai ir yra ženklas, kad reikia išvesti šunį į lauką.

 

Komandos

Kad ir koks būtų oras, šunyčius reikia išvesti į lauką jiems atsibudus ar po to, kai jie ką nors suėdė ar palakė vandens. Kai išeinate į lauką, ištarkite šuniui komandą, pavyzdžiui, „jau eik“, kad šuo žinotų, jog gali nusilengvinti. Paskatinkite jį, kai komandos paiso, tačiau ignoruokite, kai jos nevykdo. O jei randate „krūvelę“ namuose, nebarkite šuns, nebent pagautumėte jį nusikaltimo vietoje; priešingu atveju šuo nesupras, už ką yra baudžiamas. Niekada nekiškite šuns nosies į tai, ką jis pridarė.

Pratinimas prie popieriaus

Mažus šunyčius ir mažų veislių šunis galima pratinti lengvintis ant laikraščio. Dosniai pagirkite ir paskatinkite šunį, kai laikraštis yra panaudotas, bet ignoruokite, kai nepanaudotas. Nepripraskite skatinti šuns skanėstais, nes rizikuojate jį peršerti. Šunyčiai tuštinasi maždaug 12 kartų per dieną, o kartais dar ir daugiau. Laikui bėgant, perkelkite laikraštį arčiau durų, o vėliau į sodą. Paimkite mažą panaudoto popieriaus gabalėlį ir padėkite lauke, nes šuo atpažins savo unikalų kvapą ir norės atsižymėti šalia jo.

Šuns pratinimas laukti

Popieriaus metodui alternatyvus būdas yra mokymas aptvarėlėje, kur šunyčiai asmeninėje erdvėje pratinami laukti, kol bus išvesti į lauką. Pagrindinis dalykas yra leisti jiems nusilengvinti kas 2 valandas, ypač po ėdimo, miego ar žaidimų.

Kaip elgtis su namuose nutikusiais nelaimingais atsitikimais

Jei šunyčiui nutiko nelaimingas atsitikimas, nepykite ant jo. Visada švariai išvalykite grindis, kad pašalintumėte iš tos vietos kvapą; priešingu atveju šuo ir toliau lengvinsis toje pačioje vietoje.

Suaugusio šuns pakartotinė dresūra

O dėl suaugusio šuns, iš pradžių laikykite jį jam skirtoje vietoje. Stenkitės reguliariai išvesti šunį į lauką, o kai jis atlieka „reikalus“, dosniai pagirkite. Jei šuo nusilengvina namuose, išvalykite tą vietą, kad jam nekiltų pagunda tai padaryti toje pačioje vietoje dar kartą.

Laikykitės dienos režimo

Jei griežtai laikotės režimo, jūsų šunytis ar suaugęs šuo greitai išmoks namuose laikytis švaros. Tačiau per anksti nesidžiaukite, nes šuns dresūra gali imti krypti bloga linkme, jei nutrauksite ne laiku. Režimo laikykitės tol, kol būsite visiškai įsitikinę, kad šuo niekada neatliks savo reikalų viduje ir palauks, kol bus išvestas į lauką. Palaipsniui mažinkite pasivaikščiojimų lauke skaičių, tačiau vėl pradėkite didinti, jei šuo vėl pridaro namie.

www.purina.lt

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002