Ar tavo augintins pasiruošęs žiemos sezonui?

Kai oras už lango nedžiugina, šie patarimai gali padėti tavo mylymam augintiniui išlikti saugiu ir nesušalti. Jei augini šunį, kuris didžiąją laiko dalį praleidžia kieme arba kačiuką, kuriam nėra nieko maloniau nei šildytis saulutėje, žiema gali būti nelauktas svečias. Žinoma, gyvūnai ne žmonės, jų kūną dengia kailis, tačiau daugelis naminių gyvūnų tiesiog nėra pratę prie šalto žiemos oro, rašoma portale „WebMD“. Taigi, kaip apsaugoti savo keturkojį draugą nuo žiemos speigo?

 Kailis nesuteikia visiškos apsaugos

Jei gyvūno kailis sušlampa, jis praranda savo izoliacines šilumos savybes. Kačių ir šunų, kurių kailis trumpas, apsauga dar minimalesnė. Įsivaizduokite, kad jūs vilkite tik šortus ir marškinėlius esant žiemos speigui. Jūsų augintinio pirštai, nosis ir ausys dar mažiau atsparūs žiemos šalčiui. Dėl šių priežasčių veterinarai pataria žiemos metu augintinių į lauką neišleisti. Jei šuo laikomas voljere, pasirūpinkite, kad jis turėtų šiltą jaukų prieglobstį ir daug vandens bei maisto.
Ar vilkti vedamam į lauką gyvūnui drabužį?

Veterinarų teigimu tai nėra gera idėja, ypač jei gyvūną išleidžiate į lauką vieną. Drabužis gali sušlapti, užsikabinti už tvoros, t.t. Vilkite gyvūnui drabužį tik tada, kai einate į lauką dviese.

Kur kas svarbiau šiltai laikyti augintinio pėdas. Galite jas apauti specialiais batukais arba kūdikių kojinaitėmis. Batukai turi būti laisvesni, nes kitu atveju sutriks kraujotaka ir gyvūnas greičiau sušals.

Kad ir kaip šiltai būtų aprengtas gyvūnas, mažus gyvūnus ir vyresnius bei sergančius gyvūnus verčiau laikyti namuose. Atminkite, žiemą anksčiau temsta, todėl pravartu augintiniui prisegti atšvaitą, kad jis būtų matomas.
Kaip paruošti šiltą kampelį voljere laikomam šuniui?

Tai turėtų būti sausas, šiltas ir vėjo neperpučiamas kampelis. Apšildykite jį paklodėmis, tačiau jas kasdien tikrinkite, ar neperdrėkusios ir nešlapios. Padėkite minkštą guolį. Kasdien tikrinkite ar šuns dubenėlyje neužšalo vanduo, šerkite šunį kaloringesniu maistu. Jei oro temperatūra labai žema, šunį verčiau laikykite namuose.
Ką daryti, jei šuo nenori į lauką?

Reksas, atėjus aštuntai valandai vakaro, visuomet su entuziazmu bėgdavęs į lauką atšalus orui daro tai vis labiau nenoriai? Imkis priemonių.

 •     Nukask sniegą tam tikroje teritorijoje, tai paskatins gyvūną išlįsti laukan ir atlikti reikalus.
 •     Nupirk batukus. Galbūt šuniui nepatinka šaltis ir apautas batukais jis kur kas drąsiau žengs per sniegą, nes pėdomis mažiau jaus šaltį.
 •     Neišleisk šuns vaikštinėti vieno. Jei pasimes, didesnė tikimybė, kad namo negrįš.

Hipotermijos ir nušalimo požymiai

Jei katė arba šuo per ilgai užsibūna šaltame ore, jų kūno temperatūra gali tapti pavojingai žema. Hipotermijos požymiai:

 •     Drebulys.
 •     Silpnas pulsas.
 •     Letargija.
 •     Raumenų sustingimas.
 •     Sutrikęs kvėpavimas.
 •     Apetito stoka.
 •     Kūno temperatūra 36.6°C.
 •     Ištikusi koma.
 •     Širdies priepuolis.

Hipotermijos gydymas

Įvyniokite gyvūną į šiltą paklodę ir laikykite šiltame kambaryje. Sugirdykite vandenyje ištirpinto medaus arba cukraus, tai gyvūnui suteiks šiek tiek energijos. Prie augintinio pilvo ir krūtinės priglauskite šilto vandens butelį, įvyniotą į rankšluostį ir skambinkite veterinarui.
Nušalimo požymiai

Katėms ir šunims gali nušalti pėdos, uodega ir ausys. Požymiai:

 •     Papilkėjusi, išblyškusi ar pamėlusi oda, kuri vėliau parausta.
 •     Augintiniui skauda liečiant ausis, uodegą arba pėdas.
 •     Oda šalta.
 •     Oda susiraukšlėjusi.

Nušalimo gydymas

    Uždėkite kažką šilto (be ne karšto) ant pažeistos vietos ir palaikykite bent 20 minučių. Nenaudokite džiovintuvo, šiltukų ar elektrinių šildyklių, nes tai gali sukelti nudegimus.
    Sušalusių vietų netrinkite ir nemasažuokite.
    Kuo greičiau skambinkite veterinarui.

Kad mūsų gyvūnai išliktų saugūs žiemos metu reikia tiek nedaug. Visai kaip ir mums, žmonėms, jiems tereikia prieglobsčio, šilto maisto ir tinkamos priežiūros.

Mus rasite

S. Nėries g. 28, Marijampolė

Antradieniais-šeštadieniais: 9.00 - 18.00

Registruokitės

Telefono numeris

8 633 55002